Z pewnością od nowego roku

16 kwietnia 2014

Gdyby przejrzeć rankingi kredytów hipotecznych to w chwili obecnej najlepszy kredyt hipoteczny ma bank pko bp i co do tego nie ma żadnej wątpliwości.

Bank póki co nie pobiera żadnej prowizji, nie żąda wkładu własnego i co jest wielka nowością 25 procent tego kredytu może iść na dowolny cel Marża w tym banku też nie jest zbyt wysoka bowiem wynosi 1,3%, ale istnieje też możliwość negocjacji tej marży, tak więc być może że jeżeli ktoś ma określone argumenty, na przykład duży wkład własnych może wynegocjować niższą marżę. Najlepiej jednak przejrzeć oferty kredytów hipotecznych również innych banków takich jak chociażby banku bgż, bz wbk czy boś. W ogóle chcąc mieć jak najlepszy kredyt hipoteczny nie wolno zamykać się na oferty innych banków i najlepsze przejrzeć i przeliczyć jak najwięcej ofert kredytowych. Pamiętać też musimy że banki są teraz bardzo oszczędne w udzielaniu kredytów hipotecznych a poza tym takie kredyty są również bardzo drogie.

Nie możemy też zapomnieć że jeżeli wejdzie znowelizowana rekomendacja S o najlepszy kredyt hipoteczny będzie jeszcze trudniej bowiem na przykład obowiązkowy już wtedy będzie wkład własny. Niestety jeżeli chodzi długoterminowe kredyty hipoteczne to banki stale zaostrzają warunki kredytowe i póki co nic nie wskazuje na to. Wszyscy natomiast wiemy że o kredyty hipoteczne będzie łatwiej od nowego roku ponieważ ma wówczas wejść w życie rządowy program mieszkanie dla młodych. Program ten ma polegać na dopłatach do kredytów hipotecznych ale oczywiście nie wszyscy będą mogli skorzystać z tego programu lecz osoby które spełniają określone kryteria Jakie to będą kryteria tez jeszcze nie wiemy bowiem nie podano ich jeszcze do publicznej wiadomości.

Póki co zapisy tego programu są jeszcze doszlifowywane, ale tak czy inaczej wiele osób będzie mogło skorzystać z preferencji tego programu, starać się o ten najkorzystniejszy kredyt hipoteczny no i dostać dopłaty rządowe na sfinansowanie zakupu mieszkania.