Nie żałuje swojej decyzji

19 marca 2012

Po nieco nerwowym początku nowego roku, sytuacja na rynku kredytów hipotecznych zaczyna się stabilizować. Widocznie banki doszły do wniosku, że nie należy robić zbyt nerwowych ruchów, ponieważ mogą one odstraszyć klientów. Dlatego mimo wejścia w życie rekomendacji T zaczynają powoli powracać do polityki kija i marchewki.

A więc jeżeli drogi kredyt i zaostrzone warunki kredytowe, to w zamian niższe prowizje lub nawet rezygnacja z nich, jeżeli wyższa marża do rezygnacja z prowizji i pewnych opłat bankowych, jeżeli upusty i rabaty to konieczność założenia konta bankowego oraz korzystania z dodatkowych usług.

Czyli o kredyty hipoteczne, a i owszem można się starać, może je nawet otrzymać w niektórych bankach, ale banki stawiają też warunki i nie należy zapominać o tym, że to one rozdają karty. Klientów oczywiście najbardziej interesują najkorzystniejsze dla nich kredyty hipoteczne, dlatego najlepiej zasięgnąć opinii u doradców finansowych, albo na przykład zapoznać się z ostatnimi rankingami najlepszych kredytów hipotecznych. Takie zestawienie najkorzystniejszych kredytów proponuje na przykład jednak z porównywarek kredytowych. Na dzień dzisiejszy najkorzystniejsze kredyty hipoteczna maja takie banki jak: boś, Ing, pko bp, a także eurobank, bgż oraz getin bank. Generalnie należy stwierdzić, że kredyty hipoteczne we wszystkich bankach są drogimi kredytami i nie każdego na nie stać. Jedną z lepszych ofert kredytu hipotecznego proponuje ING Bank Śląski, który w ostatnich zestawieniach kredytów hipotecznych przez cały czas plasuje się w czołówce.

Rzeczywisty koszt kredytu w tym banku zależy od wariantu jaki klient wybierze. Do niedawna do wyboru były dwa: jeżeli kredytobiorcy zależy na obniżce kosztów uruchomienia kredytu bank proponuje kredyt bez prowizji, natomiast jeżeli bardziej zależy mu na obniżce wysokości rat przez cały okres kredytowania, do wyboru ma drugą opcję, czyli obniżkę marży. Bank nie pobiera też opłat za rozpatrzenie wniosku, ani za wcześniejszą spłatę kredytu, natomiast okres kredytowania wynosi nawet 40 lat. Trzeba przy tym podkreślić, iż jest do kredyt w PLN, a raty mogą być równe lub malejące. Na dodatkowe rabaty i upusty mogą liczyć posiadacze kont w tym banku oraz ci, którzy takie konto zdecydują się założyć w chwili składania wniosku o kredyt. O szczegóły zainteresowani powinni pytać w placówkach ING Bank Śląski, do wglądu są też na internetowej stronie banku.

– Nie da się ukryć, że o kredyty hipoteczne jest coraz trudniej, ponieważ sytuacja finansowa w europie nie jest najlepsza i banki niezbyt chętnie udzielają kredytów długoterminowych. Natomiast warto sprawdzić ofertę Ing banku śląskiego, bowiem brałem tak kredyt i nie żałuję tego – powiedział jeden z klientów.