Bardzo ważny w naszym życiu

8 kwietnia 2014

Twierdzi się że kredyt hipoteczny jest ryzykowny drogi i trudno go w bankach dostać, a przynajmniej obecnie jest trudno o taki kredyt. Kiedyś kiedy nie było kryzysu o kredyt hipoteczny było naprawdę łatwo.

Wystarczyło tylko mieć określona nieruchomość do zastawienia oraz mieć zdolność kredytową o w zasadzie kredyt hipoteczny był w zasięgu ręki. To był dobry czas i dla banków i dla starających się o jakiekolwiek kredyty, to był czas sprzed kryzysu. Wtedy najlepszy kredyt hipoteczny był kredytem walutowym a najkorzystniejszym kredytem był kredyt hipoteczny w szwajcarskiej walucie.

I starający się o kredyty hipoteczne najczęściej o kredyty we frankach się starali i raczej nie mieli kłopotów z ich uzyskaniem. Niestety wraz przyjściem kryzysu diametralnie zmieniła się sytuacja na rynku kredytowym. Wielu kredytobiorców nie było w stanie spłacać swoich zadłużeń ponieważ najczęściej wielu kredytobiorców straciło pracę a część z kredytobiorców ju z od początku wiedziała, że kredytów swoich nie będzie spłacać. Banki popadły w kłopoty finansowe i zmieniły też swoja politykę kredytową. Wiele banków zakręciło kurki z kredytami i przez jakiś czas nie udzielały kredytów. Później nastąpiła odwilż na kredyty hipoteczne, banki nawet stosowały przeróżne metody aby przyciągnąć do siebie jak najwięcej klientów, w tym przeróżnego rodzaju promocje upusty, rabaty a nawet nagrody rzeczowe i wówczas o kredyt hipoteczny również zaczęło z powrotem być dość łatwo. Nie był to jednak zbyt długo bowiem później wszystko wróciło do normy.

Obecnie polityka banków jest już zdecydowanie rygorystyczna, o kredytach walutowych praktycznie można zapomnieć a aby dostać teraz kredyt hipoteczny trzeba mieć naprawdę mocne argumenty. Ale kredyty hipoteczne nadal są przez banki udzielane i oferta nadal jest dość bogata.