Szybki kredyt dla wspólnot mieszkaniowych w PKO Banku Polskim

13 grudnia 2016

PKO Bank Polski jest potentatem w udzielaniu kredytów hipotecznych zarówno osobom indywidualnym, jak i firmom oraz instytucjom, w tym także – co ciekawe – spółdzielniom oraz wspólnotom mieszkaniowym.

Banki w swojej ofercie mają wiele rodzajów produktów zapewniających wsparcie finansowe, poczynając od standardowych kredytów gotówkowych, przez kredyty samochodowe po kredyty hipoteczne. Rynek kredytów mieszkaniowych jest dość zróżnicowany, bowiem po tego rodzaju zobowiązania można sięgać, planując nie tylko zakup mieszkań czy budowę domu, lecz także remont. O kredytach remontowych przeznaczonych dla osób indywidualnych można znaleźć wiele informacji, zdecydowanie mniej wiadomości znajdziemy o pożyczkach tego typu dla instytucji, przedsiębiorstw czy też wspomnianych wspólnot mieszkaniowych. Spółdzielnie mieszkaniowe mają w swoich budżetach ściśle określony zakres środków przeznaczonych na remonty zasobów mieszkaniowych, niestety nie zawsze są to wystarczające kwoty. Właśnie z tego powodu instytucje te często posiłkują się kredytami bankowymi.

Ciekawą ofertą kierowaną do wspólnot mieszkaniowych dysponuje PKO Bank Polski. Gdy spółdzielnia mieszkaniowa okaże się wiarygodnym klientem, ma duże szanse na otrzymanie dodatkowych środków na remont budynków wielorodzinnych. Należy podkreślić, że dzięki wdrożeniu przez bank nowego modelu oceny kredytowej, zakładającego minimum formalności, wspólnota mieszkaniowa starająca się o wsparcie finansowe może otrzymać decyzję już w jeden dzień. Należy podkreślić, iż PKO Bank Polski współpracuje ze wspólnotami mieszkaniowymi już od ponad 10 lat, a co trzecia wspólnota mieszkaniowa w kraju jest klientem właśnie tej instytucji. PKO BP bardzo ceni sobie tę współpracę – zaangażował już ponad 3 mld złotych w udzielanie wspólnotom mieszkaniowym pomocy finansowej.

PKO Bank Polski ma dla wspólnot mieszkaniowych w swojej ofercie trzy rodzaje kredytów: Nasz Remont, Nasz Remont z premią remontową z Banku Gospodarstwa Krajowego i Nasz Remont z premią termomodernizacyjną BGK. Każdy z produktów wychodzi na przeciw potrzebom wspólnot mieszkaniowych. Należy w tym miejscu podkreślić, że nowy sposób oceny zdolności kredytowej wspólnoty mieszkaniowej pozwala na spore uproszczenie procedur kredytowych. Dzięki temu w porównaniu do wcześniejszych zasad od wnioskodawcy nie wymaga się aż tylu dokumentów, jak na przykład prognozy finansowe na okres kredytowania. Poza tym dzięki automatyzacji czas weryfikacji wniosków kredytowych jest znacznie krótszy. W celu poznania szczegółów tej oferty, warto udać się do oddziałów banku lub zajrzeć na stronę internetową PKO Banku Polskiego.