Single mają zawsze pod górkę

31 lipca 2013

Single czyli osoby samotne od zawsze miały problemy kredytowe w bankach ponieważ banki dość niechętnie udzielają im kredytów. Z oczywistych zresztą względów ponieważ gdy osoba samotna straci pracę ma duże kłopoty ze spłacaniem kredytów.

Tak więc kredyt hipoteczny za zakup mieszkania był praktycznie poza zasięgiem osoby samotnej i dopiero program rządowy rodzina na swoim zapoczątkowany w styczniu 2007 roku po zmianach we wrześniu 2011 rodzina na swoim dla singli stała się faktem. Niestety początkowo single dość niechętnie patrzyli na ten problem bowiem i pewne ograniczenia w programie rodzina na swoim dla singli nie przysparzała temu programowi zbyt dużo klientów. Jednym z powodów faktu że rodzina na swoim dla singli nie cieszyła się początkowo dużym zainteresowaniem było ograniczenie wieku starających się o taki kredyt do 35 lat. Jednakże później coraz więcej osób samotnych starało się sięgać po kredyt rodzina na swoim dla singli a pod koniec tego programu banki przeżywały istne zatrzęsienie ofertami singli.

Nie ulega wątpliwości że program rodzina na swoim dla singli był dobrą ofertą ale niestety szybko się to skończyło ponieważ rząd postanowił wygasić ten program ale jak pamiętamy nie wszystkie single mogły starać się o takie kredyty lecz tylko te które spełniały określone warunki programu. Program się jednak skończył i osoby samotne znów mają problemy z uzyskaniem kredytu na zakup mieszkania. Wprawdzie są oferty bankowe również dla singli i ponoć takie kredyty dla osób samotnych są w ofercie bankowej ale nie oszukujmy się o kredyt dla nich będzie bardzo trudno, Sama oferta nie wystarczy ważne jak bank zareaguje jak dojdzie do konkretnych rozmów.

Póki co osoby samotne z niecierpliwieniem oczekują na wdrożenie kolejnego programu rządowego mianowicie mieszkanie dla młodych który ma wejść w życie od stycznia następnego roku. Podobno w tym programie mają zostać ujęci również single.