Singiel na swoim-kredyt dla młodych

2 sierpnia 2013

Kredyty hipoteczne skierowany są do wszystkich kredytobiorców, których zdolność kredytowa umożliwia zainwestowanie w nieruchomość. Na kupno mieszkania na kredyt decydują się zarówno małżeństwa jak również tak zwani singiel.

Singiel na swoim do końca 2012 roku mógł skorzystać z programu rodzina na swoim, który przez osiem lat stały kredytu dopłacał do rat zadłużenia, aktualnie młodzi kredytobiorcy nie mogą liczyć na żadne dopłaty, jednak wystarczy z tym poczekać do 2014 wówczas w życie wejdzie nowy program dofinansowania do kredytów. Kupno własnego mieszkania jest spełnieniem marzeń niejednego kredytobiorcy, jeśli więc posiadasz w miarę dobrą zdolność kredytową warto to wykorzystać i zdecydować się na kupno własnego mieszkania za kredyt, jest to o wiele bardziej opłacalne aniżeli płacenie za wynajem. Singiel na swoim czyli kredyt dla młodych.

Kredyt dla młodych to nowy program dofinansowujący inwestycje w mieszkania kupione za kredyt, KDM skierowany jest do młodych osób przed 35 rokiem życia z dobrą zdolnością kredytową, nie posiadających na koncie innych kredytów. Zadłużenie dopłata od 10 do 20 % wartości 50 metrów mieszkania, dopłata wypłacana jest jednorazowo dlatego można ją potraktować jako wkład własny w inwestycje. Należy zaznaczyć, że kredyt dla młodych wiąże się z ograniczeniem wielkości kredytowanego mieszkania, singiel nie może wybrać nieruchomości przekraczającej 50 metrów, rodzina nie może mieć mieszkania większego niż 75 metrów kwadratowych. Za kredyt dla młodych można kupić jedynie nowe mieszkanie, prosto od dewelopera, dopłata nie obejmuje mieszkań z drugiej reki, posiadających już jakichś właścicieli.

Na taką zasadę nie zgadzają się kredytobiorcy mieszkający w mniejszych miejscowościach gdzie nowe inwestycje mieszkaniowe to rzadkość, można wręcz stwierdzić, że kredyt dla młodych dyskryminuje kredytobiorców pragnących kupić własną nieruchomość w małym mieście.