Rodzina na Swoim

31 stycznia 2012

Kredyt hipoteczny wiąże się z dużym wydatkiem. Niestety coraz mniejsza grupa zainteresowanych może na niego liczyć. Banki zaostrzają aspekty weryfikujące dobrego kredytobiorce. Jak więc poprawić sobie zdolność kredytową? Pomysł o programie Rodzina na Swoim!

Program Rodzina na Swoim został stworzony z wyślą o tych, którzy pragną wejść w posiadanie własnego domu czy mieszkania jednak banki nie są skore a by udzielić im kredytu. Sprawdźmy kto może zatem liczyć na kredyt z dopłatą.
Program Rodzina na Swoim został stworzony przez państwo, które chce pomóc młodym ludziom w zaciągnięciu kredytu hipotecznego. Kredyt ten jest w dzisiejszych czasach bardzo powszechny ponieważ dla wielu osób to jedyny sposób na spełnienie marzenia o posiadaniu własnego domu. Rodzina na Swoim dopłaca w 50% do odsetek kredytu przez pierwszych osiem lat spłaty kredytu. Być może w okresie jednego miesiąca rata kredyty zmniejsza się niezbyt znacznie ale w przeliczeniu na osiem lat są to spore oszczędności. Warto więc zastanowić się nad kredytem z dopłatą, istnieją jednak pewne ograniczenia co do tego kto i jakie mieszkanie na kredyt może kupić. Po pierwsze program Rodzina Na Swoim skierowany jest raczej do młodych ludzi, którzy nie ukończyli jeszcze 35 roku życia, jeżeli w rodzinie jest tylko jedno z małżonków w tych granicach wiekowych kredyt może być zaciągnięty na tą osobę. Poza tym kredytobiorca ubiegający się o dopłatę nie może posiadać żadnych innych nieruchomości, być nawet ich współwłaścicielem.
Należy jednak napisać o ograniczeniach co do wielkości kredytowanych mieszkań w programie. Nie możemy bowiem kupić mieszkania jakie nam się żywnie podoba. Mieszkania rodziny nie może przekroczyć 70 metrów kwadratowych, a singla 50 metrów, w tym program dopłaca jedynie do 30 metrów mieszkania singla.