Ranking kredytów hipotecznych

31 stycznia 2012

Kredyty mieszkaniowe cieszą się ostatnio dużym powodzeniem. Zwłaszcza w dużych miastach takich jak Warszawa , Kraków czy Gdańsk bardziej opłaca się kupienie mieszkania na kredyt i spłacanie rat aniżeli płacenie czynszu za wynajem.

Zaciągniecie kredytu mieszkaniowego nie należy jednak do prostych spraw. Należy spędzić sporo czasu na weryfikowaniu ofert nie mówiąc już o wyborze mieszkania. Skupmy się jednak nad tym, jakie banki aktualnie oferują najlepsze kredyty mieszkaniowe i jak to sprawdzić.
Na dobry kredyt mieszkaniowy składa się wiele aspektów. Nie jest to jedynie oprocentowanie. Wiele osób wybiera ofertę pod względem niskiego oprocentowania nie zważając na marże, prowizję czy szybkość wypłacanej gotówki. W związku z tym, że prawie każdy bank działający na naszym rynku oferuje udzielenie kredytu hipotecznego warto skorzystać z pomocy jaką jest ranking kredytów mieszkaniowych. Wiele portali finansowych takich jak comperia.pl oferuje swoje zestawienia propozycji banków, godnych uwagi. Ranking kredytów mieszkaniowych przestawia zainteresowanym kredyty, które uporządkowane są pod względem najniższego oprocentowania, marży dla banku czy innych prowizji wiążących się z pożyczeniem pieniędzy. Warto również zwrócić uwagę na sprawność obsługi banku, to czy kredyt wypłacany jest zaraz od chwili podpisania umowy, czy kredytobiorca musi na niego długo czekać. Ranking kredytów mieszkaniowych może być zatem mniej lub bardziej dokładny, dobrze jeśli uwzględnia także aktualne promocje.
Pisząc o kredytach hipotecznych należy również przypomnieć o programie Rodzina na Swoim, który jest atrakcyjną ofertą kredytu dla osób, które nie ukończyły jeszcze 35 roku życia. Obecnie kilka bankrów oferuje kredyt z dopłatą, można to sprawdzic również z pomocą jaką jest ranking kreydtów mieszkaniowych.