kredyt hipoteczny

7 lutego 2012

Kredyt hipoteczny to w ostatnich czasach jedyny sposób na kupno mieszkania czy wybudowanie domu. Niestety ceny nieruchomości wciąż rosną a banki coraz rzadziej wydają pozytywną decyzję o przyznaniu kredytu.

Jak więc znaleźć dobry kredyt hipoteczny? Zadanie może nie być proste jeśli wiemy, że nasza zdolność kredytowa też nie ma się najlepiej. Na początek przejrzyjcie rankingi, a później obliczcie ratę za pomocą kalkulatora kredytów.
Ranking kredytów hipotecznych przygotowuje wiele storn poświęconych tematyce finansowej. Jedną z nich jest comperia.pl. Jak więc skorzystać z takich zestawień? To nic prostszego! Należy jedynie zwrócić uwagę na jakiej podstawie opracowany jest dany ranking kredytów hipotecznych. Po pierwsze czy jest on z danego miesiąca, aktualność ofert jest przecież bardzo ważna. Po drugie rankingi zazwyczaj klasyfikują propozycje banków pod względem oprocentowania ofert. Dlatego jeśli pewne z nich zainteresowały nas nieco bardziej wato sprawdzić inne opłaty wiążące się z daną ofertą. Kredyt hipoteczny ma się do tego, że poza marżą i oprocentowaniem jest jeszcze wiele innych opłat. Banki często pobierają nie małe prowizje za samo udzielenie kredytu.

Kredyt hipoteczny, a kalkulator kredytów.

Kredyt hipoteczny możemy obliczyć za sprawą specjalnego kalkulatora. W zasadzie nie sam kredyt lecz jego ratę. W tym celu należy jedynie wypełnić wszystkie wymagane pola, takie jak suma kredytu czy czas jego spłaty, a narzędzie po paru sekundach poda wynik prawdopodobnej raty kredytu.
Warto zaznaczyć,że osoby przed 35 rokiem zrycia, którzy mają trudności z zaciągnięciem kredytu hipotecznego powinny pomyśleć o programie Rodzina na Swoim, który w 50% dopłata do odsetek należnych dla banku przez pierwszych osiem lat spłaty. Kredyt hipoteczny w programie może być łatwiejszy do spłaty.