Przeglądaj rankingi

7 lipca 2009

Porównania, kalkulatory, rankingi – wybór należy do ciebie. O kredytach mieszkaniowych nigdy za dużo wiedzy. Jeżeli chcesz wybrać dla siebie najodpowiedniejszy kredyt zastosuje opcję – kredyty mieszkaniowe ranking. Na stronach internetowych aż roi się od wszelkiego rodzaju rankingów najlepszych banków, a właściwie ofert kredytów mieszkaniowych.

Na dzień 7 lipca 2009 roku najczęściej, a właściwie najwięcej wniosków o kredyty mieszkaniowe klienci składali: kredyt hipoteczny Millennium Bank – 25,3%, kredyt hipoteczny mBank – 22,2%, kredyt hipoteczny Deutsche Bank – 20,6%, kredyt mieszkaniowy PKO BP – 15,4% oraz do pozostałych banków klienci zwracali się w 16,5%. Czym najczęściej kredytobiorcy kierowali się wybierając oferty tych banków? Przede wszystkim okresem kredytowania, kwotą kredytowania, oprocentowaniem, marżami, prowizjami oraz opłatami bankowymi. Na przykład Millenium Bank proponował finansowanie budowy do wysokości 90% wartości nieruchomości w PLN oraz termin spłat do 35 lat. I co niezmiernie istotne bank ten nie wymaga też faktur i rachunków za zakupione materiały oraz wykonane roboty budowlane.

– Dlaczego zdecydowałem się na mBank? Długo zastanawiałem się nad wyborem banku i jego oferty. Kredyty hipoteczne są teraz deficytowym towarem. Banki niezbyt chętnie je udzielają, a jeżeli już to znacznie zaostrzyły kryteria przyznawania tych kredytów. A mBank wybrałem z kilku powodów. Ponieważ kredytował 100% wartości nieruchomości w polskich złotówkach, dolarach amerykańskich, euro i funtach brytyjskich /do 80% wartości w CHF/. Okres kredytowania w polskich złotówkach wynosi aż 45 lat, co stwarza, że raty są relatywnie niższe od innych tego typu kredytów. Poza tym mBank nie pobiera prowizji za przewalutowanie, co może się przecież zdarzyć – przekonuje klient mBanku.

Z kolei Deutsche bank kredytuje nawet do 110% wartości nieruchomości, a dla klienta przypisany jest pracownik banku, który prowadzi jego rachunek od chwili podpisania umowy. Jest to bardzo dobry pomysł, ponieważ taki pracownik jest doskonale zorientowany w interesach swoich klientów.

PKO BP jest chyba jedynym bankiem, który pozwala, aż 20% kwoty przyznanego kredytu przeznaczyć na dowolny cel nie związany z zakupem bądź budową domu czy mieszkania. Jest to też jeden z niewielu banków, który ma podpisaną z rządem umowę na finansowanie przez 8 lat odsetek od kredytu właściwego. Jest to program rządowy, więc banki komercyjne nie są objęte tym programem. Tak czy inaczej w wyborze banku najlepiej kierować się opinia doradcy kredytowego. Najczęściej ostatnio wybieranym przez klientów doradcą kredytowym był Open Finanse.
rym