Buduj z mBankiem?

8 lipca 2009

Dlaczego  z mBankiem? Ponieważ w tym banku zaoferowano mi najlepsze warunki kredytowe – stwierdził przedsiębiorca z Poznania. – A miałem do wybory co najmniej kilka prawie równorzędnych ofert, z podkreśleniem na słowo prawie. Mimo wszystko to oferta mbanku zaważyła na mojej decyzji.
Miałem do wyboru, albo w dobie kryzysu nastawić się na przeczekanie, albo, nie zważając na okoliczności, zdecydować się na inwestowanie w firmę. Chciałem ją rozbudować więc wybrałem to drugie rozwiązania. Dlatego zacząłem się rozglądać na kredytem. Kredyty i banki są różne i nad tym nie ma co dyskutować. Mnie interesowały kredyty na budowę, bowiem miałem zamiar dobudować do istniejących już hal produkcyjnych jeszcze jeden obiekt. Kredyt taki i to niemal na moich warunkach zaproponował mi mBank i dlatego postanowiłem to wykorzystać. Celem tego kredytu, jak przeczytałem w ofercie, jest finansowanie działalności gospodarczej na okres maksymalnie 20 lat, a w szczególności: zakupu lub modernizacji sprzętu oraz istniejącej już bazy, albo zakup, budowę, rozbudowę lub modernizację obiektów. Kredyt ten mogłem wziąć nawet w wysokości 1 000 000 zł. I taki wziąłem. Nie chcę rozwijać tego tematu, ponieważ każdy przedsiębiorca podejmuje takie decyzje jakie mu najbardziej odpowiadają. Podaję tylko przykład racjonalnego wykorzystania możliwości na rozbudowę swojej firmy. Kredyty na rozbudowę i kredyty na budowę istnieją, ponieważ banki nie zaprzestały takiego kredytowania, a jedynie znacznie je ograniczyły.
W tym konkretnym przypadku chodzi o kredyty dla przedsiębiorców i na tym się skupmy. Kredyt , o którym mówił przedsiębiorca z Poznania jest kredytem hipotecznym, przyznawanym przez bank w polskich złotówkach oraz walutach wymienialnych. Czym zafascynował się przedsiębiorca z Poznania decydując się na ofertę tego banku? Tego definitywnie określić się  nie da. Da się jednak z pewnością sprawdzić jakie warunki należy spełnić, aby móc ubiegać się o taki kredyt. Oferta mBanku przewiduje: posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych, prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Polski nieprzerwanie przez okres co najmniej 24 miesięcy, wykazania się w badanym przez mBank okresie dodatnim wynikiem finansowym, posiadania w chwili uruchomienia takiego kredytu rachunku mBiznes Konto w mBanku, dokonywania rozliczeń finansowych za pośrednictwem rachunku bankowego, nieprzerwanie, przez co najmniej 12 miesięcy oraz zadeklarowanie stałych wpływów na biznes Konto w okresie obowiązywania umowy kredytowej. Takie są warunki mBanku i z pewnością nasz przedsiębiorca z Poznania je spełniał. Nie wszystkich jednak na przyjęcie takich warunków stać, więc wybór jak zwykle należy tylko i wyłącznie do nas.
rys