Kalkulator rat kredytu hipotecznego

19 lutego 2012

Kredyt hipoteczny to decyzja na długie lata dlatego nie powinna być podejmowana pochopnie. Warto dobrze sprawdzić wiele ofert kredytu hipotecznego, a także skorzystać z pomocy jaką jest kalkulator rat kredytu.

Kredyt hipoteczny przeznaczany jest na zakup nieruchomości, domu mieszkania, czy działki. Nieważne w co chcemy zainwestować ważne że kredyt będziemy spłacać przez kilkadziesiąt lat, dlatego ważny jest wybór nie tylko oferty, oprocentowania ale również banku. Przyjazny bank, uwzględniający negocjacje to połowa sukcesu.
Na początku naszych poszukiwań należy skorzystać z rankingów kredytów hipotecznych. Po co przeglądać oferty banków z osobna, szukać ich na często nieczytelnych stornach, najlepiej sprawdzić wszystko w jednym czyli w rankingi. Dzięki temu mamy jasny obraz tego, które banki posiadają atrakcyjne oferty. Pamiętajmy aby sprawdzić datę publikacji zestawień, ranking z bieżącego miesiąca są gwarancją aktualności ofert.
Warto również poszperać na forach internetowych i dowiedzieć się czegoś na temat interesujących nas bank. Logiczne jest, że niezadowolonych klient będzie chciał się podzielić swoją frustracja na łamach interesuje i prędzej znajdziemy w nich negatywne komentarze niż pozytywne ale to daje jednak do myślenia. Ponieważ im tych złych komentarzy więcej tym dany bank z pewnością nie budzi w nas zaufania.

Kalkulator rat kredytu hipotecznego.

Ostatnim krokiem szukania kredytu hipotecznego powinien być kalkulator rat kredytu. Dzięki niemu w łatwy i szybki sposób obliczy ile wynosiłaby rata kredytu który nas interesuje. Należy jednak pamiętać, ze kalkulator rat kredytu nigdy nie poda nam idealnie dokładnej raty ponieważ nie jest w stanie przewidzieć naszej zdolności kredytowej. Rata może być bardzo zbliżona ale nigdy taka sama.