Taki kredyt to już przeszłość

10 stycznia 2014

W chwili obecnej nie ma już preferencyjnych kredytów mieszkaniowych bo kredyt rodzina na swoim już dawno odszedł do lamusa. Jego żywot zakończył się z końcem roku ubiegłego a na nowy rządowy program mieszkanie dla młodych jeszcze musimy nieco poczekać.

Część osób zapewne pamięta że początkowo kredyt rodzina an swoim czyli kredyt mieszkaniowy z dopłatami rządowymi początkowo nie cieszył się zbyt dużym zainteresowaniem na rynku kredytów mieszkaniowych z prostego powodu, ponieważ kredyty mieszkaniowe były ogólnie dostępne i nie było potrzeby aby szukać jakichś preferencji. Rynek kredytów mieszkaniowych czy raczej hipotecznych był przed kryzysem bogaty w tego typu oferty i każdy mógł coś dla siebie znaleźć. Ale przyszedł czas kiedy o kredyty nagle zrobiło się bardzo trudno i wówczas przypomniano sobie że istnieje coś takiego jak kredyt rodzina na swoim, czyli kredyt w ramach programy rządowego rodzina na swoim. To był naprawdę dobry program z dopłatami do odsetek kredytu, które kredytobiorca otrzymywał się osiem kolejnych lat. Jak już mówiliśmy początkowo zainteresowanie tym programem było niewielkie ale z czasem kredyt rodzina na swoim stał się najpopularniejszym i najkorzystniejszym kredytem na rynku kredytów mieszkaniowych. Pamiętamy, że nawet osoby samotne doczekały się zmian w ustawie programu rządowego i od sierpnia 2011 roku do końca funkcjonowania tego programu single już mogli starać się o kredyt rodzina na swoim. Niestety jak wiemy rząd zrezygnował z tego programu ale w zamian ma wejść w życie inny program tym razem pod nazwą mieszkanie dla młodych.

Ale póki co nie ma już programu rodzina na swoim i nie ma jeszcze programu mieszkanie dla młodych i póki co nie wiadomo na jakich warunkach będzie ten nowy program. No cóż poczekamy zobaczymy jaki to będzie program no i na jakich warunkach.