Wiosenny kredyt hipoteczny

18 maja 2012

Wiosna jest porą, kiedy domy zaczynają wyrastać jak grzyby po deszczu, a deweloperzy biorą się za stawianie nowych bloków. Banki również nie próżnują i łowią jak najwięcej klientów na swoje promocyjne oferty.

O tej porze roku można wziąć zatem najkorzystniejszy kredyt hipoteczny, bo mało, który bank nie kusi promocją lub ofertą pakietową. I tak jeśli przyjrzymy się najlepszym kredytom hipotecznym w tym momencie, to w czołowej dziesiątce przy żadnej z kalkulacji nie znajdziemy żadnej oferty, która nie miałaby dopisane obok – oferta promocyjna lub pakietowa. Przeprowadziliśmy kilka takich kalkulacji i postanowiliśmy przybliżyć nieco najlepsze oferty kredytowe na przykładzie. Wzięliśmy pod uwagę kredyt na 200 000zł, co stanowi połowę ceny nieruchomości, którą zamierzamy kupić.

Mamy więc 50% wkładu własnego, a całość kredytu chcemy rozłożyć na trzydzieści lat spłaty. Na tych warunkach najkorzystniejszy kredyt hipoteczny zaproponuje nam ING Bank Śląski, ale warto również wspomnieć o Eurobanku, Banku Zachodnim WBK, Banku BGŻ czy też Deutsche Banku. Różnica w wysokości jednej raty między najlepszą ofertą ING, a piątą ofertą Deutsche Banku wynosi jedynie 13zł. Za kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim zapłacimy ratę 1193,96zł, co w ciągu 30 lat spłaty da nam wynik 429 825,6zł. Jednak tak korzystne warunki będziemy mieli tylko jeśli posiadamy lub założymy rachunek w banku ING. Nie jest to warunek zły, bo samo konto jest jednym z ciekawszych na rynku. Jeżeli chodzi o kredyt hipoteczny drugiego w tym zestawieniu Eurobanku, to tutaj rata wyniesie 1205,54zł, a więc w ostatecznym rozrachunku oddamy do banku 433 994,4zł.

W tym kredycie bank kusi nas obniżoną w stosunku do normalnej marżą. Razem z Eurobankiem podobne warunki zaproponuje BZ WBK, z tą różnicą, że w tym banku jeśli klient zdecyduje się na pakiet ubezpieczeniowy to prowizja za przyznanie zostanie obniżona do 0%.