Każdy zainteresowany dopłatą powinien się spieszyć

25 kwietnia 2012

Program rodzina na swoim to rządowy program, który powstał dla młodych ludzi pragnących zaciągnąć kredyt hipoteczny i zamieszkań we własnych czterech kontach. Sprawdźmy zatem z jakimi warunkami i ograniczeniami wiąże się kredyt hipoteczny z dopłata.

Kredyt hipoteczny rodzina na swoim początkowo skierowany był wyłącznie dla małżeństw. Po wielu sprzeciwach wprowadzono również możliwość zaciągnięcia takiego kredytu singlom. Każdy zainteresowany dopłatą powinien się spieszyć ponieważ program koczy się już niedługo.
Rodzina na swoim na singli i małżeństw dopłaca w 50% do odsetek kredytu hipotecznego, jednak nie przez cały okres jego spłacania lecz przez pierwszych osiem lat jego spłaty. Łatwo policzyć, że może to dać sporo oszczędności. Niestety nie każdy kredytobiorca może skorzystać z takiej dopłaty bowiem program skierowany jest wyłącznie dla osób , którzy są przed 35 rokiem życia. Poza tym istnieją ograniczenia co do wielkości kredytowanych mieszkań i domów.

Rodzina na swoim dla singli.

Rodzina na swoim skierowana dla singli kredytuje mieszkania nie przekraczające 50 metrów kwadratowych, w tym dopłata obejmuje jedynie 30 metrów tegoż mieszkania. Zarówno małżonkowie jak również single nie mogą mieć więcej niż 35 lat. Poza tym rodzina na swoim dla singli finansuje zakup mieszkań pochodzących od deweloperów. Mieszkania z drugiej ręki nie wchodzą w rachubę.

Rodzina na swoim dla singli a zwykłe oferty.

Każdy kto nosie się, zamiarem zaciągnięcia kredytu hipotecznego powinien również sprawdzić oferty z dopłatą. Warto jednak pamiętać, ze banki same ustalają wysokość oprocentowania i innych kosztów kredytu zatem rodzina na swoim może się od siebie znacznie również w kilku bankach. Należy również porównać oferty RNS ze zwykłymi ofertami kredytów hipotecznych.