Najlepsze kredyty mieszkaniowe

24 kwietnia 2012

Kredyty hipoteczne najbardziej opłaca się tym, którzy mają trochę własnych oszczędności mogących posłużyć za wkład własny na kupno nieruchomości. Bez takiego wkładu dochodzą niestety dodatkowe koszty w postaci ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, a właściwie brakującego wkładu własnego. Niestety nie każdy ma taką możliwość, by te kilkadziesiąt tysięcy uzbierać i dołożyć do kupna nieruchomości. Dlatego poniżej przedstawiam najlepsze kredyty mieszkaniowe, które można wziąć, nie mając do zaoferowania swoich 20%.

Najlepsze kredyty mieszkaniowe bez wkładu własnego:

  1. Eurobank – przy cenie nieruchomości 300 000zł i z zerowym wkładem własnym rata kredytu na 30 lat wyniesie klienta 1886,35zł. Oprocentowanie rzeczywiste 7,07%.
  2. PKO Bank Polski – rata w wysokości 1898,18zł. Oprocentowanie rzeczywiste 7,15%.
  3. Bank BGŻ – na tych samych parametrach rata kredytu będzie niewiele wyższa – 1904,1zł. Oprocentowanie rzeczywiste tego kredytu wyniesie 6,92%.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że oprocentowanie rzeczywiste nie zawsze ma odzwierciedlenie w wysokości raty. Bank BGŻ, który oferuje najniższe oprocentowanie, znajduje się dopiero na trzecim miejscu. Skąd ta różnica? Koszty dodatkowe mają na to duży wpływ. Jest to sprawa, na którą należy zwracać uwagę przy każdego rodzaju kredycie. Oprocentowanie może bowiem być naprawdę atrakcyjne, ale inne koszty zniwelują jego korzyści, a w niektórych przypadkach mogą całkowicie zepsuć ofertę, która mogłaby wydawać się atrakcyjna.

Najlepsze kredyty mieszkaniowe mogą nam pozwolić w zaoszczędzeniu na jednej racie nawet od 200 do 400zł, co w efekcie spłat przez 25 lub 30 lat przemieni się w naprawdę potężne kwoty. Dlatego biorąc kredyt hipoteczny nie należy spieszyć się z decyzją, lepiej dwa razy przemyśleć i przeanalizować oferty niż działać pochopnie.